Croatian English French German Hungarian Italian Portuguese Spanish

Svečano obilježen Dan pobjede, domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

I ove godine je svečano obilježen Dan pobjede, domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja u našoj općini. Organizator svečanog obilježavanja bila je Općina Hlebine u dogovoru s hlebiskim braniteljima. Svečano obilježavanje započeto je intoniranjem državne himne i podizanjem zastave ispred Galerije Hlebine, gdje smo odali počast svim poginulim i pokojnim hrvatskim braniteljima. Nakon toga se u organiziranoj povorci krenulo prema mjesnom groblju, gdje smo položili vijenac i zapalili svijeću ispred glavnog križa. Delegacija hrvatskih branitelja i načelnica Općine Božica Trnski te predsjednik Općinskog vijeća Marijan Hontić obišli su sve grobove pokojnih branitelja, a branitelji su im svakome zapalili svijeću.

Nakon toga obilježavanje se nastavilo u Društvenom domu uz prigodan govor načelnice koja se zahvalila svim braniteljima koji su se odazvali ovoj proslavi.

Dragi hrvatski branitelji naše Općine, očekujemo da ćemo se naredne godine okupiti u većem broju.

Designed by: Logo Georg