Croatian English French German Hungarian Italian Portuguese Spanish

Svečano obilježen Dan branitelja u Općini Hlebine

Ove godine smo po prvi puta svečano obilježili Dan pobjede, Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja u našoj općini. Organizator svečanog obilježavanja bila je Općina Hlebine prema dogovoru s hlebinskim braniteljima. Prema službenoj evidenciji 96 hrvatskih branitelja nalazi se na spisku borbenog sektora. Čak 18 hrvatskih branitelja naše općine je pokojno (1 poginuli i 17 preminulih). Svečano obilježavanje Dana branitelja započeli smo intoniranjem državne himne i podizanjem zastave ispred Galerije Hlebine, gdje smo odali počast svim poginulim i pokojnim hrvatskim braniteljima. Nakon toga u organiziranoj povorci krenuli smo prema mjesnom groblju gdje smo položili vijenac i zapalili svijeću ispred Glavnog križa. Zapalili smo lampaše svakom pokojnom branitelju iz naše općine, i to na način da je za svakog pokojnog branitelja bio raspoređen branitelj koji će mu zapaliti svijeću. Delegacija uniformiranih hrvatskih branitelja i načelnica Općine Hlebine Božica Trnski te predsjednik Općinskog vijeća Marijan Hontić obišli su sve grobove pokojnih hlebinskih branitelja. Nakon toga služena je svečana Sveta misa u Crkvi Svete Katarine za sve poginule i pokojne branitelje te pokojnog predsjednika Franju Tuđmana. Sveta misa završila je pjevanjem hrvatske himne koju je velebno izveo naš Crkveni pjevački zbor pod ravnanjem prof. Josipa Ružića.

Obilježavanje se nastavilo u Društvenom domu uz prigodan govor načelnice koja je posebno zahvalila obitelji Cimerman i svim braniteljima koji su se odazvali ovoj proslavi. Posebno lijep kulturno-umjetnički program upriličio nam je naš KUD Hlebine na čemu im velika hvala.

Svečani dio smo završili prigodnim govorima hrvatskih branitelja iz redova Hrvatske vojske i Specijalne policije, Stjepana Pongraca i Damira Alečkovića.

Hvala našim ribičima ŠRK Drava Hlebine na tradicionalno dobro spremljenom vojničkom grahu.

Dragi hrvatski branitelji naše Općine, očekujemo da ćemo se naredne godine okupiti u većem broju.

 

Designed by: Logo Georg